Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Unuttum

Şifrenizi mi unuttunuz? Kayıt olurken kullandığınız eposta adresinizi girin ve parola sıfırlama ile ilgili bağlantıyı mail adresinize gönderelim.

Giriş

Kayıt Ol

Egzersiz Rehberi servisine kayıt yaparak, sitede yer alan Gizlilik ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş olursunuz.

Kullanım Koşulları

Kullanıcı ve Üye’lerin; www.egzersizrehberi.com sitesini kullanmak ve/veya üyesi olmak, ayrıca sitenin sağladığı hizmetlerden faydalanmak için aşağıda sorumluluk ve kuralların düzenlendiği maddeleri okuması ve kabul etmesi gerekmektedir.

TARAFLAR ve TANIMLAR

Site : www.egzersizrehberi.com veya Egzersiz Rehberi markası altında çalışan Mobil Uygulama’yı,
Kullanıcı : Siteyi ziyaret eden ve üye olmayan kişileri,
Standart Üye : Kullanım koşullarını kabul ederek siteye Üye olan kişileri ,
Premium Üye : Kullanım koşullarını kabul edip sitenin özelliklerinden belli bir ücret karşılığı yararlanmayı kabul etmiş Üye olan kişileri,
Uzman : Lisanslı veya ruhsatlı olarak, Uzman Diyetisyen, Spor Hekimi ya da Spor Eğitmeni sıfatına haiz olan ve Site’de görüşleri, eğitim, beslenme ve spor egzersizleriyle ilgili içerikleri bulunan kişileri ifade eder.
İşbu sözleşme, SİTE’nin işleteni ve Egzersiz Rehberi markasının sahibi Temel Safinaz Sağlıklı Yaşam Platformu ile kullanıcı sözleşmesini kabul eden ÜYE arasında elektronik ortamda onaylanmıştır.

SİTE’NİN HİZMETLERİ VE SORUMLULUK HALLERİ
SİTE, Üye’leri ve Uzman’ları bir araya getirerek, Üye’lerin beslenme eğitimi, beslenme alışkanlıkları, beslenme rahatsızlıkları, kilo kontrolü, spor, egzersiz ve genel sağlık bilgilendirmesi amacı ile kurulmuştur. SİTE’deki her tür bilgi ve içerikler, tıbbi anlamda tedavi ve teşhis amaçlarına yönelik değildir.
SİTE bir bilgilendirme ve eğitim platformudur. SİTE’de yer alan bilgilerin ve/veya Uzman tavsiyelerinin hiçbiri muayene, hastalık teşhisi, kişisel analiz, kişisel reçete anlamına gelmeyip, birebir olarak Danışan – Uzman ilişkisinin yerini tutma iddiasında değildir. UZMAN’ların verdikleri cevaplar, SİTE için hazırladığı yorum, yazı, video, tablo gibi içerikler, sadece bilgilendirme ve fikir verme amacı taşırlar. SİTE’de yer alan bilgilere göre, var olan bir beslenme bozukluğunun, hormonal / metabolizmasal hastalıkların ve kalıtsal etkilerin tedavilerinin durdurulması ve değiştirilmesi kesinlikle önerilmez.
SİTE’de yer alan içeriğin tamamından faydalanabilmek için siteye ÜYE olmak zorunludur. Uzman’lara soru sorabilmek, daha önce sorulmuş soruları görebilmek, Uzman’lar tarafından hazırlanan içeriklere erişmek, çeşitli online tartışma ortamlarına katılabilmek ve çevrimiçi uzmanları görmek için ÜYE’lik şarttır. SİTE, bazı içerikleri ÜYE olmayan standart kullanıcılara da sunabilir.
SİTE, Sunmuş olduğu hizmetlerinin içeriğini ve özelliklerini değiştirme/kısıtlama hakkını her zaman saklı tutar. İşbu hüküm Premium Üyelere tanınan hakların kısıtlanması olarak yorumlanmaz. SİTE, her zaman ücretli / ücretsiz sunulacak içeriklerin kapsamını ve şeklini değiştirmek hakkına her zaman sahiptir.
SİTE, Uzman’ların vermiş olduğu görüşlerin, cevapların ve onlar tarafından hazırlanan içeriklerin doğruluğunu teyit etmez, içeriğini denetlemez. SİTE, hiç bir zaman Uzman’ların vermiş olduğu görüş ve bilgiler nedeni ile sorumlu tutulamaz.
SİTE içerisinde yer alan Uzman’lar site içerisindeki faaliyetlerinden dolayı, ÜYE’lerden veya Kullanıcı’lardan hiçbir isim altında ve hiç bir şekilde ücret ve bedel talep etme hakkına sahip değildir.
SİTE, bünyesinde bulunan Uzman’ların kişisel veya kurumsal olarak düzenli olarak site içerisinde faaliyette bulunacaklarının garantisini veremez. SİTE’de bulunan UZMAN’lar, hiç bir şekilde SİTE’nin kadrolu UZMAN’ı değillerdir.
Kullanıcı ya da ÜYE, birbirleri ya da uzmanlar ile yaptığı görüşmelerde, yazışmalarda, sorularda, yorumlarda hiç bir şekilde, hakaret, iftira, huzur bozucu davranışlar, etik olmayan davranışlar vb. sergilememelidir. Bu türden davranışlarda, SİTE; Kullanıcı veya ÜYE’lerin siteyi kullanmasını kısıtlama, durdurma, askıya alma ve ÜYE’lik statüsünü iptal etme hakkına sahiptir.
SİTE, Mevcut hizmetlerini teknik bakım, elde olmayan internet kesintileri ve sair gereklilikler için makul bir süre için durdurma hakkına sahiptir. SİTE, vermiş olduğu hizmetlere ilişkin kullanım kuralları ve politikalar koyabilir, tek taraflı olarak her zaman değiştirebilir. Kullanıcı ve ÜYE, işbu kurallara ve politikalara uyacağını peşinen kabul eder.
SİTE, üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya portallara, mobil uygulamalara, dosyalara veya içeriklere ‘bağlantı’ verebilir. Bu bağlantı’lar, referans kolaylığı nedeniyle sağlanmış olabilir. Bağlantı verilmesi, o web sitesini, mobil uygulamasını veya işleticilerini desteklemek amacı taşımaz, o web sitesi veya mobil uygulama içeriğine yönelik herhangi bir beyan veya garanti anlamına gelmez.

KULLANICI ve ÜYE’LERİN HAKLARI ile SORUMLULUK HALLERİ
ÜYE, SİTE’nin bir bilgilendirme ve eğitim platformu olduğunu, SİTE’de yer alan bilgilerin ve/veya Uzman tavsiyelerinin hiçbiri muayene, hastalık teşhisi, kişisel analiz, kişisel reçete anlamına gelmediğini, SİTE’deki kişisel tavsiyelerin birebir olarak Danışan – Uzman ilişkisinin yerini tutma iddiasında olmadığını, UZMAN’ın vermiş olduğu görüşlerden ve bilgilerden SİTE’nin sorumlu tutulamayacağını bildiğini kabul, taahhüt ve beyan eder.

ÜYE, SİTE’de sunulan beslenme eğitimi ve kilo takip sisteminin en doğru ve yakın sonuçlar sağlaması için, SİTE’ye gireceği boy, kilo, beden ölçüleri, yaşam özeti, beslenme alışkanlıkları, spor ve fiziksel hareket alışkanlıkları, hastalık öyküleri, sağlıksal riskler gibi bilgileri doğru ve eksiksiz vereceğini, aksi halde hedeflenen sonuca ulaşamamak veya oluşabilecek muhtemel sağlık sorunlarından ya da maddi /manevi zararlardan dolayı SİTE’yi sorumlu tutmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

ÜYE, SİTE’nin kullanımı sırasında 3.şahısların fikri haklarını ve kişilik haklarını ihlal etmeyeceğini, ayrıca hakaret, iftira, sövme gibi eylemlerde bulunmayacağını taahhüt eder.

ÜYE, SİTE’den sadece kişisel amaçlar ile faydalanabileceğini, SİTE içerisinde bulunan hiç bir hizmeti ticari olsun olmasın başkalarına kullandırmayacağını, başkalarına ücretli veya ücretsiz devredemeyeceğini beyan eder.

ÜYE, Bedeli karşılığı yararlanan hizmetlerin anında ifa içeren hizmetlerden olduğunu, aylık / yıllık veya belirli dönemsel üyeliklerde hizmeti kullanmadığından bahis ile bedel iadesi, mahsup ve devir talep edemeyeceğini bildiğini kabul ve beyan eder.

ÜYE, SİTE üyeliği sırasında vermiş olduğu bilgilerin doğruluğundan ve kullanıcı şifrelerinin korunmasından tek başına sorumlu olduğu gibi, SİTE’ye erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre vb.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve izinsiz kullanılmasıyla ilgili hususların tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu kabul eder. ÜYE’lerin sisteme giriş araçlarının güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı üyelerin ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlar dolayısıyla SİTE’nin, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur.

ÜYE, SİTE’ye erişim sağlamak için kullanmakta olduğu donanımın (cihazın) ve internet erişim hizmetlerinin yeterliliğinden kendi sorumlu olup SİTE hizmetlerine işbu nedenler ile erişememekten/hizmetleri kullanamamaktan dolayı SİTE’yi sorumlu tutamaz.

FİKRİ VE SİNAİ HAKLAR

SİTE içerisinde yer alan bütün görseller, veri tabanı, bilgi, belge ve her türlü materyalin hak sahibi SİTE olup, Kullanıcı ve ÜYE sitede bulunan hizmetleri, izin verildiği kadarıyla sadece görüntüleme hakkına sahiptir. UZMAN’lar tarafından oluşturulan cevaplar, makaleler, videolar, yazılar, görseller vb. içeriklerin eser sahibi UZMAN olup, SİTE işbu içeriklerin SİTE’de yayınlanması için eser sahibine tanınan hakları tam ruhsatlı olarak kullanım hakkına sahiptir. ÜYE ve Kullanıcı, SİTE’ye ve UZMAN’lara ait eser niteliğindeki içerikleri kişisel amaçları dışında kullanım hakkına sahip değildir. ÜYE ve Kullanıcı, SİTE’de bulunan hiçbir içeriği kopyalamayacağını, kişisel yararlanma haricinde çoğaltmayacağını, yaymayacağını, ticari olsun olmasın 3.Şahısların kullanımına ve yararlanmasına sunmayacağını beyan ve taahhüt eder.

İşbu maddenin tek istisnası, verilen link ve bağlantı ve diğer tanımlayıcı verilere müdahale etmemek şartı ile kişisel kullanım kapsamında SİTE üzerinden paylaşım izni verilen sosyal mecra hesaplarıdır.

MÜCBİR NEDENLER
İşbu sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan, öngörülmeyen ve tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen veya tamamen yerine getirmelerini imkânsızlaştıran Borçlar Kanunu’nda sayılan haller ve İnternet alt yapısında ortaya çıkabilecek arızalar kesilmeler, SİTE’nin hizmet aldığı 3.firmalar tarafından hizmet kesintisine neden olabilecek eylemler taraflarca mücbir sebep(ler) olarak kabul edilir. Mücbir sebeplerin 30 günden fazla sürmesi halinde taraflar tek taraflı ve tazminatsız olarak işbu sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

KİŞİSEL BİLGİLER ve GİZLİLİK
SİTE’nin kişisel bilgiler ve gizlilik konusundaki beyanları ve çekinceleri, hukuksal çekinceler sayfasında ayrıca görülebilir. SİTE’nin ilgili sayfada ilan ettiği Gizlilik Bildirimi işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır.

ÜYELİĞİN SONLANDIRILMASI
ÜYE dilediği zaman SİTE‘de bulunan üyeliğini sonlandırabilir. Bedeli karşılığı yararlanan hizmetlerin anında ifade edilen hizmetlerden olması nedeni ile ÜYELİK iptali halinde bedel iadesi talep edilemez.
SİTE, ÜYE’nin İşbu sözleşmede yazılı kurallara uymaması halinde ÜYE’liğini tek taraflı ve bildirimsiz olarak askıya alabilir/iptal edebilir ve ÜYE’nin tekrar siteden faydalanmasını sağlayacak teknik engellemelere başvurabilir.

UYUŞMAZLIKLAR
SİTE ve ÜYE arasında çıkabilecek uyuşmazlıklar öncelikle Sulh yolu ile çözümlenecektir. Taraflar, uzlaşma sağlanamaması halinde İSTANBUL Merkez Mahkemeleri’nin ve İcra Müdürlükleri’nin yetkili olduğunu kabul ve beyan ederler.